Це порошок, що виробляється з доломіту, тобто карбонатного кристалічного мінералу, має або білий або сірий колір. В результаті дроблення виходить дуже дрібний пісок, який іменують порошком або ще частіше – борошном. Властивості доломітового борошна дозволяють використовувати його як хороше добриво, як розкислювач ґрунту і як «препарат для боротьби з шкідливими організмами і навіть певними хворобами (наприклад, гниллю).Завдяки внесенню доломітового борошна покращується ріст і розвиток рослин, а багато добрив, які недоступні для рослин в кислому грунті, стають цілком доступними для них, тобто підвищується поживна цінність колись кислого грунту.
Безпосередньо у складі доломітового борошна головними компонентами є магній і кальцій. Магній при внесенні в грунт сприятливо діє на фотосинтез рослин, а кальцій стимулює ріст і розвиток кореневої системи.
Доломітове борошно чудово підходить для таких овочевих культур, як столовий буряк, картопля, ріпчаста цибуля і морква, завдяки його внесенню краще ростуть кормові трави і навіть ягідні кущі та дерева, особливо кісточкові культури.
(//apkua.com)
Використовувати доломітове борошно можна як для збагачення грунту відкритого, так і захищеного, причому нерідко застосовують його і любителі кімнатних рослин. Зазвичай, крім кислих ґрунтів, доломітове борошно використовують на супісках і пісковиках, ґрунтах з дефіцитом магнію.
Завдяки ефекту нейтралізації кислотності грунту,
рослини отримують з грунту необхідні елементи і повноцінно розвиваються, сама земля за своєю структурою стає кращою, поліпшується її біологічний і хімічний склади, відбувається повноцінний перерозподіл корисних речовин у грунті.Дане добриво допустимо вносити і до початку сезону, як до висадки рослин, так і одночасно з ними, так і в самому його кінці, до листопада.
Добре розсипати доломітове борошно прямо з поверхні ґрунту, як тільки ви зберете урожай, такий нехитрий агротехнічний прийом абсолютно не нашкодить культурним рослинам в майбутньому, але дозволить ґрунту відновити свої сили.
Після того як ви визначите pH землі і зрозумієте, що вона не лужна, можна приступати до внесення доломітового борошна. Намагайтеся орієнтуватися саме на кислотність ґрунту, наприклад, при кислотності грунту 4,0 і менше, тобто коли земля кисла, на сотку допустимо внести 60 кілограмів доломітового борошна. Якщо рівень рH знаходиться в межах від 4,1 до 5,0, це говорить про те що земля середньокисла, тоді «дозу»
добрива можна зменшити до 50 кілограмів на сотку землі. Якщо рівень pH від 5,1 до 6, то це слабокислий грунт, і якщо ви використовуєте доломітове борошно в якості розкислювача, то на сотку можна внести приблизно 30 кілограмів доломітового борошна.