Олія з
насіння гарбуза. 0.5, 0.25.
Унікальні властивості олії з насіння гарбуза зумовлено її хімічним складом, адже до неї входять тригліцериди, ефірні олії, фосфоліпіди, токофероли, каротиноїди, пектини, стерини, вітаміни А, Е і F, селен. Олія багата білком, поліненасиченими жирними кислотами, цинком. Особливе значення має наявність рутину, який організм людини самостійно не синтезує, і нікотинової кислоти. Олія з насіння гарбуза містить багато жиророзчинних вітамінів А, Е і К, а також водорозчинні вітаміни (С, Р, РР, групи В). Каротиноїди спільно з токоферолами володіють потужним захисним і мембраностабилизирующим ефектом.
(//apkua.com)
Вітамін К, що входить до складу олії з насіння гарбуза, впливає на згортання крові, сприяє перетворенню неактивного білка крові фібриногену в активний фібрин.
В цій олії немає вуглеводів, а білок присутній в залишкових кількостях, якими можна знехтувати. Також не міститься в ньому і пуринових складових, що важливо для людей, які страждають на подагру.
В основному в цій олії містяться жирні кислоти, серед яких переважають омега-6-поліненасичені. Насичені жирні кислоти олії з насіння гарбуза представлені пальмітиновою і стеариновою кислотами, омега-3 – жирними кислотами - ліноленовою, омега-6 – ліноленовою, а омега-9 – олеїновою.